Hallo Mensen,
Ik ben een beetje ten einde raad aan het raken.
Ik ben in het bezit van een Galaxy 23 Ghia automaat van 2000 (net nieuw model).
Het volgende probleem doet zich voor:
Als ik met de auto rijdt dan verlies in enorm vermogen als ik ongeveer 50 rijdt met ongeveer 2100 toeren.
Hij valt dan in toeren terug en gaat heeeeel langzaam weer klimmen met daarmee het nodige gebok en gestotter gepaart.
Als ik nu het gas onderin trap (dus de auto hard laat werken) voel ik nog steeds dat ik niet over het vermogen beschikt wat ik zou moeten hebben.
Hij gaat dan wel beter vooruit.
Wat heb ik inmiddels al gedaan:
Uitgelezen bij autotrans (omdat ik twijfelde aan de bak) deze zeiden de eerste keer dat het vermoedelijk de gasklep positie sensor is.
Deze is gelijk vervangen, maar natuurlijk geen resultaat.
Ik twijfelde nog steeds aan de bak dus terug naar autrans om in ieder geval de olie te verversen.
Hier kreeg in een teleurstelling want ze zeiden dat de olie erg zwart was (was ook echt zo) en dat ik dus beter kan reviseren.
Ondanks hun goede reputatie heb ik hem bij iemand anders laten reviseren omdat autrans natuurlijk een redelijke maar toch voor mij hoge prijs rekende.
Na de revisie die veeel te lang duurde kreeg ik de auto terug met een defecte bobine want hij liep nog maar op 3 cilinders.
Vervolgens de bougies vervangen de bobine en de kabels (geen half werkt dacht ik nog).
De auto reed nu weer wel maar het vermogens verlies is er nog steeds.
Nu gingen de twijfels uit naar de LMM deze heb ik ook vervangen (voor een gebruikte want de put begint leeg te raken) geen verschil dus ben ik nu een beetje aan het eind van mijn latijn.
Afgelopen woensdag opnieuw uit laten lezen bij de dealer (dit zou in totaal de derde keer worden) GEEN fout meldingen op de airbag na want ik heb in de tussentijd een stoel laten repareren.
Kortom nu is vervangen en hersteld:
LMM
Bak gereviseerd
Bobine
Bougiekabels
Bougies
Stappenmotor gereinigd.
Ook heb ik nog een ''uitlees specialist'' alleen laten rijden en deze zei: het lijkt wel of hij een misfire heeft maar dan zou hij bij een hogere snelheid toch niet normaal kunnen lopen?
Trouwens bij een hogere snelheid zeg 130 kan ik hem op de cruise control mooi constant houden maar ik merk dan ook wel eens dat het toerental iets of wat terug valt en dus ook de snelheid terug loopt naar ongeveer 120 125 en daarna gaat hij meestal weer klimmen naar de 130 die ik in had gesteld.
Dus alle ideeen en suggesties zijn van harte welkom omdat ik het echt niet meer weet.
Met vriendelijke groeten,
Jeroen een Ford liefhebber met inmiddels twijfels aan zijn merk! (komt ik denk een beetje door de VW parts)
Voorgaande auto's: scorpio 2.9 ghia, sierra ghia, en nog veel meer sierra's.
Niet gevonden wat je zocht? Misschien is je vraag al eens beantwoord voor je Ford Galaxy of stel zelf een nieuwe vraag.
Wat merk je precies,houd de motor in of wil die gewoon niet trekken.